Bathory

9. července 2009 v 0:17 | krtek |  Filmy
Drama / Historický
Slovensko / Česko / Maďarsko / Velká Británie, 2008, 138 min

Režie: Juraj Jakubisko

Hrají: Anna Friel, Karel Roden nejml., Hans Matheson, Vincent Regan, Franco Nero, Deana Horváthová, Michaela Drotárová, René Štúr, Jiří Mádl, Lucie Vondráčková, Bolek Polívka

Český Lev 3 nominace: Herečka HR - Anna Friel, Kamera, Výtvarný počin

Snímek jednoznačně zachránila naprosto skvělá Anna Friel, která by si Českého lva, na nějž byla nominována bezesporu zasloužila. Bez ní by by ještě více rozpačitý. Očekávání, že se bude jednat o československý velkofilm, což bylo slibováno, se však bohužel nenaplnilo. Se zahraničními se nemůže rovnat rozpočtem a pravděpodobně ani technikou. Obsazení některých českých herců (Jiří Mádl, Bolek Polívka, Václav Upír Krejčí (!!)) se ukázalo jako vyloženě destruktivní. Tito lidé totiž změnili jinak vážný příběh na pohádku, která diváka spíše pobaví. Měla sem možnost vidět film ve slovenštině, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba, protože ti, kteří mi do filmu, kterému by spíše slušeli neznámí herci, prostě neseděli, alespoň nevlastnili svůj hlas, což je alespoň trochu odosobnilo. Juraj Jakubisko si ukousl velké sousto a uznávám že se s ním popral obstojně, výsledek však má tolik nedostatků, že převažují veškeré pozitivní dojmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aleee Aleee | Web | 30. srpna 2009 v 21:21 | Reagovat

Na Bathory jsem stále nesebrala odvahu. Jednou už jsem se chtěla podívat, stáhla si to tak nějak narychlo a pak jsem zjistila, že jsem se trefila do nějakého stejnojmenného porna, takže jsem to smazala a Bathory dodnes neviděla. Myslím, že si počkám na televizi :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama