Milionář z chatrče

18. června 2009 v 22:17 | krtek |  Filmy
Krimi / Drama / Romantický
Velká Británie / USA, 2008, 120 min

Režie: Danny Boyle
Hrají: Dev Patel, Freida Pinto, Ayush Mahesh Khedekar, Anil Kapoor, Irrfan Khan, Azharuddin Mohammed Ismail, Madhur Mittal, Ashutosh Lobo Gajiwala, Rubiana Ali, Tanay Chheda, Tanvi Ganesh Lonkar, Anand Tiwari

Oscar 8 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář - A, Píseň - "Jai Ho" + 2 nominace: Zvukové efekty, Píseň - "O Saya"

Nebýt oskarového šílenství a toho, že tento snímek zařadili do programu filmového klubu, asi bych si ho nechala ujít. A o nic závratného bych nepřišla. Danny Boyle mě nenadchnul kdysi filmem Pláž (2000) a ani tentokrát jsem neodcházela z kina nikterak oslněná. Věrohodnost pokusu o zachycení současné Indie hodnotit nemůžu, protože jsem v Indii nebyla. Pokud bych však mohla právě tomuto obrazu věřit, byla by to jedna z věcí, které bych ocenila. Jistě spousta lidí žije na hranici chudoby a bídy, jakou si nedokážeme představit, ale kruté scény v kontrastu s romantickým happyendem a naprosto šíleným závěrečným tanečkem, který celý snímek naprosto bezdůvodně neuvěřitelně shodil, mě nedojaly. Přejdu-li předvídatelnost a tisíckrát ohrané téma, musím uznat, že s minimálním rozpočtem, vratkým scénářem a neznámými herci dosáhnout na tolik ocenění je opravdu umění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama