Benátské bienále

23. června 2009 v 17:58 | krtek |  Výstavy
Skutečnost, že jsem nenašla žádnou aktuální českou stránku a dokonce ani článek (!), zabývající se benátským bienále, mě nutí zplodit tu alespoň základní info.

Benátské bienále má více než stoletou tradici a jedná se o jednu z nejprestižnějších mezinárodních kulturních akcí vůbec. Letošní 53. ročník s názvem Making Worlds (Tvoření světů) probíhá od 7. června do 22. listopadu 2009. Název má podle kurátora výstavy Daniela Birnbauma především zdůraznit proces tvoření. Umění představuje různé vize světa a pokud je bráno vážně, může být chápáno také jako cesta k jeho tvoření. Síla těchto vizí není závislá na druhu zpracování. Proto jsou zde přítomny všechny způsoby uměleckého vyjádření: video, film, performace, sochy, kresba a malba a živá představení. Making Worlds je výstava poháněná usilováním o prozkoumání světa kolem nás.

Každý ročník navštíví přes 300 000 návštěvníků z celého světa. Představeni jsou zde umělci z více než padesáti zemí. Z českých výtvarníků zde v pavilonu Giardini vystavuje Roman Ondrák. Za více než sto let existence bienále se tato akce rozrostla z původních několika málo prostor do téměř celých Benátek.

více informací na www.labiennale.orq
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama